[Rozmiar: 36778 bajtów]

Jak dojechać do ,,Andrzejówki''

Dojazd od strony Bystrzycy Kłodzkiej.
Turysto jeżeli dotarłeś do Bystrzycy Kłodzkiej to już niewielki odcinek dzieli Cię od Lasówki i miejsca wypoczynku w Andrzejówce. Przede wszystkim nie powinieneś zgubić się w tej miejscowości. Powinieneś kierować się na Spaloną - drogą wyjazdową jest ulica Wojska Polskiego. Jadąc drogą nr 389 miniesz Starą Bystrzycę i dojedziesz do Nowej Bystrzycy a konkretnie do skrzyżowania gdzie drogi poprowadzić mogą Cię do Spalonej ( trasa nr 2) a dalej również do Lasówki przez Mostowice. Droga w prawo na skrzyżowaniu prowadzi do Lasówki przez Wójtowice, Młoty (trasa nr 1). Obie drogi jeśli chodzi o odległości są podobne różnica około 5 kilometrów na niekorzyść drogi przez Spaloną. Jakościowo no cóż na ten temat nie będę się wypowiadał.

Dojazd od strony Dusznik Zdrój.
Z Dusznik Zdr. do Lasówki możesz niekiedy dojechać dwiema różnymi drogami. Dlaczego ,,niekiedy" otóż to ,,niekiedy" zależy od inwencji twórczej tutejszych drogowców i w sezonie letnim droga od stacji filtrów jest dwukierunkowa ale należy bacznie obserwować znaki drogowe czy tak rzeczywiście jest (trasa oznaczona nr 3). Do drogi dotrzesz skręcając z drogi Wrocław - Kudowa Zdrój w lewo przed Muzeum Papiernictwa. Nie skręcając w lewo ani w prawo dotrzemy w końcu po około 3 kilometrach do końca Dusznik po drodze po prawej stronie mijając park zdrojowy z kolorową fontanną, stadion. Dalej po około 7 kilometrach dotrzesz do skrzyżowania które doprowadzi Cię do Lasówki przy założeniu że skręcisz w lewo jeżeli natomiast w prawo znajdziesz się w Zieleńcu. Jeżeli natomiast wybierzesz drogę w wersji drugiej ( na mapie nr 4)przez Zieleniec musisz minąć Duszniki Zdrój jadąc drogą krajową Wrocław Kudowa Zdr. i po około 4 kilometrach za miejscowością skręcić w lewo na Zieleniec ( będzie widoczna tablica z drogowskazami). Następnie mijasz Zieleniec i na skrzyżowaniu kierujesz się na Międzylesie.Po około 5 kilometrach docierasz do Lasówki.Jadąc od strony Dusznik ,,Andrzejówka znajduje się na końcu Lasówki przed ostatni dom przy drodze. Odwrotnie sytuacja wygląda gdy podróżujesz od strony Bystrzycy Kłodzkiej.

Dla posiadających coraz popularniejsze GPS-y moja agroturystyka jest położona na poniższych danych geograficznych :50°1750,4 szerokości geograficznej północnej;16°2733,9 długości geograficznej wschodniej.
Dla ułatwienia dołączyłem mapkę okolicy to znaczy obejmuje ona miejscowości od strony Dusznik Zdroju i Bystrzycy Kłodzkiej.Dodatkowo Lasówkę możecie znaleźć dzięki tej ciekawej mapce zawierającej standartowe mapy a także zdjęcia lotnicze - mapę znajdziecie tutaj
POWRÓT
Pokoje | Dojazd |  Porady  | 
Okolica | Historia |  Galeria
Co nowego 
projekt/wykonanie J.R